Herdenking capitulatie Japan

Vandaag wordt herdacht dat Japan 74 jaar geleden capituleerde. Hiermee kwam de oorlog in Zuidoost-Azië alsmede de Tweede Wereldoorlog voor het Koninkrijk der Nederlanden ten einde. Bij deze herdenking worden alle burger- en militaire slachtoffers herdacht van de Japanse onderdrukking.

Om 11.00 uur vanmorgen vindt bij het monument ‘Voor hen die vielen’ in Den Helder een herdenking plaats. Namens de KVMO wordt een krans gelegd bij het monument.


De herdenkingsplechtigheid wordt jaarlijks georganiseerd door de Stichting 15 augustus Herdenking Den Helder.

Vanmiddag vindt ook bij het Indisch Monument in Den Haag de jaarlijkse herdenking van de capitulatie plaats. Alle informatie over deze herdenking is te vinden op 15augustus1945.nl

KVMO  |  Koninginnegracht 19, 2514 AB, Den Haag   |  070 - 383 95 04  |  Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.